Wentylator do domu i biura – jakie modele wybrać?

wentylator o domu i biura cyrkulator powietrza

Lato w pełni. W tym okresie każdy szuka sposobu na ochłodę w pracy i w domu. Jednym z nich, w zasadzie najpopularniejszym, jest zakup wentylatora. Ale jaki sprawdzi się najlepiej? Jaki wybrać spośród tak dużej ilości dostępnych na rynku modeli? Podpowiadamy najlepsze i niedrogie rozwiązania, będące alternatywą dla klasycznej klimatyzacji. Zadecyduj, jaki wentylator kupisz do domu, a jaki do biura!

Wentylator do biura

Nie da się wydajnie pracować, gdy upał panuje na zewnątrz i w pomieszczeniu, w którym przebywamy. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zaopatrzyć się w urządzenia, które przyniosą orzeźwienie. Jakie wybrać? To oczywiście zależy od wielu czynników.

Najpopularniejszy w biurze jest zdecydowanie wentylator biurkowy (Air Naturel Naos). Jak sama nazwa wskazuje, idealnie nadaje się do położenia go na biurku. Będzie chłodził nas i nasze najbliższe otoczenie. Rozwiązanie to jest dobre, jeśli nie chcemy by podmuch wytwarzany przez wentylator biurkowy przeszkadzał innym osobom przebywającym w pomieszczeniu, lub nasze biuro jest niewielkie i takie urządzenie będzie w zupełności wystarczające. Wentylator biurkowy zajmuje mało miejsca, co jest kolejną jego zaletą. Jeśli nie chcemy stawiać go na biurku, możemy wybrać model przypinany do blatu za pomocą “klipsa”. Dodatkowo wentylatory biurkowe pozwalają na dostosowanie siły nawiewu do naszych wymagań.
Jeśli szukamy rozwiązań jeszcze bardziej kompaktowych niż standardowy wentylator biurkowy, możemy zaopatrzyć się w mini wentylator, który możemy podłączyć do laptopa (za pomocą USB) czy położyć przy klawiaturze. Mały wentylator na baterie, można wziąć ze sobą w zasadzie wszędzie.

W przypadku gdy wybieramy wentylator do biura o większej powierzchni, trzeba wziąć pod uwagę jego większą moc działania. W takich przypadkach, najczęściej wybierane są modele wentylatorów stojących – podłogowych (Stylies Tukan) , które dzięki funkcji oscylacji zapewnią ochłodę osobom znajdującym się w pomieszczeniu. Popularnością cieszą się także cyrkulatory, które zapewniają obieg powietrza w całym pomieszczeniu. Są dzięki temu bardziej wydajne niż wentylatory podłogowe i biurkowe.
Jeśli zależy nam na nieznacznym obniżeniu temperatury w pomieszczeniu, można zaopatrzyć się w klimator  (Air Naturel Polair) lub w klimatyzator przenośny (Arrifana VAC, Meaco)  Klimator wyposażony we wkłady chłodzące, wytwarza dodatkowo orzeźwiającą mgiełkę, dzięki czemu powietrze w pomieszczeniu jest lepiej nawilżone.

Wentylator do domu

Przeznaczenie wentylatorów do domu jest w zasadzie takie samo, jak i do biura. Rodzaj wentylatora wybieramy w zależności czy chcemy by działanie było punktowe, czy pomieszczenie jest większe oraz czy planujemy często zmieniać jego położenie (np. przenosić pomiędzy pokojami). Jeśli chcemy czuć chłodny powiew w kuchni podczas gotowania, albo szukamy wentylatora do małego pokoju – wentylator biurkowy w zupełności wystarczy. W salonie lub w sypialni bardziej odpowiednie będą wentylatory podłogowe. Jeśli dodatkowo chcemy zadbać o estetykę i nowoczesny wygląd, możemy wybrać wentylator kolumnowy (Air Naturel Fantasy). Z pewnością będzie on ozdobą salonu, a dzięki wysokiej wydajności, wentylatory kolumnowe świetnie sprawdzają się na większej powierzchni.

wentylator kolumnowy Air Naturel Fantasy
Klimatory coraz częściej pojawiają się w domach i mieszkaniach. Wybierając model klimatora, należy odpowiednio dopasować go do powierzchni, na jakiej skutecznie będzie pracował. Jego zaletą poza obniżaniem temperatury i nawilżaniem powietrza jest to, że otwarcie drzwi czy okien nie zmniejszy jego efektywności. Wręcz przeciwnie, a dodatkowo unikniemy wtedy zawilgocenia pomieszczenia.
Klimatyzatory przenośne są bardzo proste w obsłudze i montażu, a dzięki wyposażeniu w kółka, łatwo można je przenosić pomiędzy pomieszczeniami. Można więc jednym urządzeniem schłodzić temperaturę w kilku pokojach.

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat klimatorów i klimatyzatorów przenośnych? Zajrzyjcie do naszego wpisu: Wentylator, klimator a może klimatyzator przenośny – co wybrać?

Mamy nadzieję, że teraz łatwiej będzie Ci podjąć decyzję w kwestii wyboru odpowiedniego wentylatora do domu lub biura. Wszystkie rodzaje wentylatorów, o których tu przeczytałeś znajdziesz na naszej stronie https://www.airnaturel.pl/produkty/wentylatory/ i w sklepie internetowym. Sprawdź już dziś!

Możliwość komentowania jest wyłączona.